Chovatelská stanice

Murphy's Law

úvod


Někdy okolo roku 1995 mě naše děti zviklaly natolik, že jsem začala uvažovat o zakoupení psa. Je fakt, že tato úvaha nabrala na vážnosti, když jsme si my dospěláci řekli, že on ten pejsek bude děti bavit stejně jen chvilku a pak, že bude stejně náš. Asi po dva následující roky celá naše rodina poctivě studovala různé atlasy a publikace o psech a vybírala rasu vhodnou právě pro nás. Nakonec jsme se všichni shodli na bíglovi.
Proč na něm ? Všechny atlasy se shodně uváděly, že bígl je aktivní, neagresivní pes, navíc se nám líbila jeho velikost a snadno udržovatelná srst a fakt, že mu jako smečkovému psu bude nejspíš vyhovovat i bydlení s námi v paneláku. Následovala návštěva několika psích výstav se zaměřením na bígly a ještě několik plemen, která stále byla v užším výběru ... a pak, pak to přišlo... na začátku června 1997 jsme se jeli podívat na vrh do chovatelské stanice Blýskavica a o měsíc později s námi odjížděl domů náš první bígl Murphy Blýskavica čili Márfy - Muf.
Z Mufa vyrostl docela pěkný pes a proto jsem na popud chovatelů v r. 1998 navštívila klubovou výstavu v Třebíči . Výstava se mi líbila a postupně jsem přišla na chuť i vystavování. Následovalo i zapojení do dění v Beagle clubu ČR, jehož jsem se stala členem. V současnosti jsem členkou výboru a poradkyní chovu.
No a protože jednoho bígla není nikdy dost, tak se naše smečka v roce 2001 rozrostla o psí slečnu, paní Flintstonovou čili Vilinku ( Mrs. Flinstone Ob-la-di´s ).Vilinka se k nám přistěhovala z Dánska, z chovatelské stanice Ob-la-di ´s. V roce 2004 zůstala doma Andulka (Annie Lenox Murphy´s Law) z prvního vrhu . V roce 2006 přibyla shodou náhod Tuminka (Ob-la-di´s You Will Never Be Alone) , opět z CHS Ob-la-di´s . Tuminku máme s Mortenem ve spoluvlastnictví. Začátek roku 2009 pro nás byl velmi bolestný, protože nás opustil navždy náš milovaný Muf a tak nějak postupně a přirozeně zůstal doma z našeho posledního vrhu pejsek Atosek ( Fabulous Athos Murphy´s Law)....